خرید و فروش پالت پلاستیکی
شرکت توسعه پلیمر پاسارگاد

پالت های پلاستیکی تنوع زیادی دارند و بر حسب  وزن، ابعاد، جنس، میزان تحمل بار در حالت ثابت، میزان تحمل بار در حالت متحرک و تعداد جایگیری در یک کانتینر به انواع مختلف تقسیم میشوند.مشتریان با توجه به نوع بار، جنس بار، وزن بار و فضایی که در انبار یا کانتینر در اختیار دارند پالت پلاستیکی منتاسب با محصول خود را انتخاب کنند.

تعریف پالت

نفش پالت در حمل و نقل کلان و جابه جایی کالاها در ابعاد بزرگ تعریف می شود. پالت یک صفحه تخت از جنس چوب یا پلاستیک( فلز در گذشته) است. کالا ها را روی این صفحه تخت می چینند و دور آن ها را با نوارهای پلاستیکی و فلزی و... مهار می کنند، سپس به وسیله لیفتراک یا هر وسیله بلند کننده آن را جابه جا می کنند.
اولین حضور پالت، به جنگ جهانی دوم ،در حدود 72 سال پیش برمی گردد. زمانی که ارتش آمریکا برای حمل محموله هایش و انتقال از انبار به قطار و کشتی و هواپیما از پالت استفاده کرد. و بدین ترتیب در وقت و نیروی کار صرفه جویی کرد.

پالت استاندارد

 استاندارد ایزو برای پالت اندازه 12×120×100 سانتیمتر(اندکی کمتر از 5×48×40 اینچ) است. و زن پالت در حالت خالی باید بین 15 الی 21 کیلوگرم باشد. این درحالی است که هر پالت می تواند تا 1000 کیلوگرم بار را تحمل کند.
پالت های استاندارد ایزو، بخوبی درون کانتینرهای استاندارد ایزو و دیگر کانتینرها هم درون کشتی های کانتینری، و هم در قطارها و کامیونها جا می گیرند. در اروپا پالت استاندارد EUR بیشتر استفاده می شود که دارای ابعاد 12×120×80 سانتی متر است.
در ایران سازمان های دولتی شامل بهداشت و محیط زیست استفاده از پالت پلاستیکی را اجباری کرده اند و کارخانجات و انبار ها و ... می بایست رویکرد خود را از پالت چوبی به پالت پلاستیکی تغیر دهند. چرا که اولا ساخت پالت های چوبی نیامند قطع درختان است در حالی که عمر کمتری نسبت به پالت پلاستیکی دارد و  دوما به جهت ساختار برای کارگران و ماشین های حمل و نقل آسیب زا و خطر آفرین هم هستند.