شرکت توسعه پلیمر پاسارگاد- فروش پالت های پلاستیکی پالتهای پلاستیکی

تولید پالت پلاستیکی



شرکت توسعه پلیمر پاسارگاد با آگاهی و اطلاع از اهمیت و کاربرد پلاستیک در صنعت پا به عرصه گذاشت و اکنون به عنوان یکی از مطرح ترین تامین کنندگان پالت پلاستیکی و مواد اولیه پلیمری در ایران می باشد.

کیفیت محصولات این شرکت بر اساس استاندارد بازار جهانی می باشد, که این عامل بعلاوه تنوع محصول و تعهد کاری باعث شده که نام این شرکت به  نامی نیک و ماندگار در صنعت پالت پلاستیکی و تامین انواع مواد اولیه پلیمری  تبدیل شود.تا کنون تعداد بسیار زیادی پالت پلاستیکی این شرکت به کشور های عراق, آذر بایجان و ترکمنستان صادر گردیده است.

افق دید توسعه پلیمر پاسارگاد با این هدف تصویر گردیده است که با کمک به رشد و توسعه صنعت پلیمری کشور و با ادامه روند رو به رشد خود بتواند حضوری پر رنگ و رقابتی در بازار های بین المللی (از جمله بازار کشور های اروپای شرقی) داشته باشد

شرح اجمالی توانمندی های این مجموعه خدمتتان ارائه می گردد:

  • فروش انواع مواد اولیه پلیمری (وارداتی و صادراتی)
  • فروش انواع پالت پلاستیکی وسایر محصولات پلاستیکی
  • ارائه مشاوره مهندسی در استفاده از محصولات و خدمات ما
  • همکاری در واردات و صادرات کلیه کالا های مجاز




پالت و وظیفه آن در حمل ونقل دریایی

 

 

اين تخته ها در اصل نقش ویژه ای را در آسان کردن جابجايي اين محصولات ایفا مي كنند و از آسیب ديدن آنها نيز پیشگیری بعمل مي آورند اين تخته ها كه داراي اشكال و سایزهاي مختلفی هستند پالت ناميده مي شوند.

- تعريف پالت

پالت يك ساختار چوبي يا پلاستيكي تخت (در موارد کمی نيز فلزي) براي جا به جایی است كه مي توان با آن انواع كالاها را در يك شكل ثابت در حالي كه امکان بلند كردن از طریق هر ابزار بلند كننده سياري است حمل کرد. كالاها روي پالت قرار مي گيرند و بوسيله نوارهاي پلاستيكي، فلزي يا... مهار مي شوند.
اولين حضور پالت، در طول جنگ جهاني دوم و هنگامی كه ارتش آمريكا محموله ها را بر روي پالتها قرار داد و باعث آسان شدن انتقال كالاها از انبارها، قطارها، هواپيماها و كشتي ها شده است. چون نيازي به هيچ گونه جابجايي كالا نبود(تخليه و بارگيري مجدد كالاها) نيروي كار كمتري مورد نياز بود و زمان بارگيري كاهش يافت.
در اصل پالت به نوعي مرحله اول از حركت به سمت كانتينري شدن است و به همان طریق به آسانی حمل و نقل كمك مي كند.
از سال1940 پالت يكي از وسیله های اساسي در جا به جایی مدرن كالاها شد شايد هنوز بازنشستگاني كه چند دهه قبل از كار بازنشسته شده اند حضور اوليه پالت را به ياد داشته باشند.
هنوز زمانی كه سيستمهاي اتوماتيك انتقال كالا و وسايل مدرن دچار مشکل مي شوند به ناچار مجبور به استفاده از ابزارهاي قديمي چون گاريها و بلند كننده هاي دستي مي شويم آن هنگام است كه به مزايا و كمك پالت در زمینه حمل و نقل كاملاً واقف مي شويم پالت از 105 سال پیش وارد كار شد و امتياز و مزایای برجسته آن در طول جنگ جهاني دوم شناخته شد.
اگر چه قبل از شكل گيري پالت و كاربردي شدن آن راه هاي ديگر واحد سازي وجود داشت اما رابطه پالت با ليفتراك منجر به تأثير عميق بر انتقال كالاها شد. توسعه پالت به شکل روز افزون تا به حال مرهون معرفي و توسعه ليفتراك است كه از اواخر قرن19 آغاز شد، در حالي كه صنعت يكپارچه سازي در  طول سالهاي 1920تا 1930آغاز شد.
در طول زمان ركود بزرگ به علت بيكاري، کمبود سرمايه و علل ديگر توسعه پالت پلاستیکی در اولويت نبود اما ورود آمريكا به جنگ جهاني دوم ،نياز به انتقال زياد مواد شرايط مزبور را تغيير داد. استفاده از پالت پلاستیکی به دلیل اين مزيت كه ارتش آمريكا قادر به انجام كارهاي بيشتر با زحمت كمتر مي شد رواج يافت. كالاهاي بارگيري شده با پالت پلاستیکی (پالتي شده)نياز به نيروي كار كمتري براي انتقال داشت و سربازان بيشتري مي توانستند به انجام امور نظامي بپردازند، همچنين امكان انبار بيشتر و استفاده بهتراز فضا را به وجود مي آورد . بعد از پايان جنگ حسن های پالت پلاستیکی در سطح جهاني مطرح شد.
رايج ترين اندازه پالت طبق استاندارد ايزو 12×120×100 سانتيمتر(اندكي كمتر از 5×48×40 اينچ) و وزن پالت خالي 15 الي 21 كيلوگرم است. اکثر پالتها به راحتی مي توانند تا 1000 كيلوگرم را تحمل كنند. نفوذ تدريجي كانتينر در صنعت حمل و نقل كالاها استفاده از پالت های پلاستیکی را تا حدودي كمتر و اهميت آنها را كم رنگ تر کرده است. هر چند براي بارگيري كالاها در هر كانتينر معمولا پالت نقش مهمي ايفا مي كند.
پالت هاي استاندارد ايزو، به راحتی درون كانتينرهاي استاندارد ايزو و كانتينرها هم درون كشتي هاي كانتينري، قطارها و كاميونها جا مي گيرند. در اروپا پالت استاندارد EUR بيشتر استفاده مي شود كه داراي ابعاد 12×120×80 سانتي متر است.
اين نوع پالت کلا براي خرده فروشي مورد استفاده قرار مي گيرد اندازه آن بوسيله ابعاد داخلي كاميونهايي كه فرآيند تحويل محموله ها را به خرده فروشان انجام مي دهند، مشخص مي شود.
ارزان ترين پالتها از چوب ساخته مي شوند و بیشتراز لحاظ مصرف پذيري مورد توجه قرار گرفته تا بعد از استفاده همراه با ديگر مواد بكار رفته براي بسته بندي بعد از رسيدن به مقصد به عنوان زباله از چرخه خارج شوند.
اين پالتها داراي ساختار بسيار ساده اي هستند و معمولا تنها مي توان از دو سمت آنها را بلند كرده يا مهار کرد. پالتهاي پلاستيكي و فلزي را مي توان از هر چهار طرف مهار كرد. اين پالت های گران تر معمولا نياز به يك سپرده يا وديعه دارند و اکثرابراي فرستنده بازگردانده شده يا فروخته مي شوند.
يكي از مهمترین حسنهای پالتها راههاي مختلفي است كه مي توان آنها را منتقل كرد. مي توان پالت ها را از طریق ليفتراك هايی با سایزهایی مختلف و يا بوسيله كشنده هاي دستي كه نياز كمي به نيروي ماهيچه اي دارند منتقل كرد.

-اندازه پالت پيشنهادي

 

اندازه استاندارد 120×100 سانتيمتر براي حمل سريع كالاها پيشنهاد مي شود اين پالت چهار طرفه طبق ايزو 6780 است.

 

این پالت های پلاستیکی به دلایل زیر مورد استفاده قرار می گیرند:

 

سازگاري با كانتينرهاي استاندارد مورد استفاده در دريا و اكثر كاميونها.
اندازه غالب در آسيا( چين، هنگ كنگ، تايلند، مالزي، اندونزي، فيليپين و سنگاپور)
تاييد شده بوسيله ECR آسيا
تطابق استاندارد بين المللي – ايزو 6780
داشتن عرض متناسب و مناسب براي چيدمان

 

-مزاياي استاندارد سازي پالت پلاستیکی

 

استاندارد سازي پالت پلاستیکی زمينه را براي تغيير پالت فراهم مي كند. در يك سناريوي ايده آل ، كالاها مي توانند از توليد كننده، به واسطه توزيع كنندگان به مغازه خرده فروشي بر روي همان پالت منتقل شوند. با از بين بردن نياز براي حمل دستي كالا به پالت پلاستیکی ديگر، بهره وري و كارايي بهبود مي يابد علاوه براین كاهش در نيروي كار و انتقال كالا باعث كاهش هزينه حمل و نقل و تحويل مي شود. استاندارد سازي اندازه پالتها به نوبه خود امكان استاندارد سازي براي سازندگان و طراحي انبارها را ممكن خواهد ساخت كه در نتيجه امكان استفاده اقتصادي تر از فضا را ممكن مي سازد.
 

از ديگر مزايای این پالتها می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 

كاهش در حمل و نقل چندگانه
كاهش ضررهاي ناشي از صدمات كالاها بوسيله حداقل سازي حمل و نقل دستي
كاهش در تعداد سفرهاي حمل و نقلي
حداقل سازي ضايعات پالتها
از بين رفتن نياز به ذخيره پالتها
كاهش زمان تخليه براي عرضه كنندگان
كاهش در هزينه هاي ذخيره سازي انبارها

 

-بسته بندي براي حمل و نقل

 

اگرچه استفاده از پالت پلاستیکی به عنوان بخش مهمي از صنعت جابه جايي به شكل جهاني از 50 سال قبل مطرح شده اما انتقال كالاها خود به اندازه تجارت قدمت دارد. استفاده از بسته بندي بعد از انقلاب صنعتي شكل گرفت. تخته هاي كفي و پالت پلاستیکی به آرامي در دهه هاي اوليه قرن بيستم به صنعت معرفي شدند.
جعبه هاي چوبي ،بشكه ها و چليك هاي كوچك بيشتر براي يكپارچه سازي و واحد سازي، محافظت ،انبار و انتقال محموله ها استفاده می شد .
بشكه ها مزيت خاصی داشتند هم حمل كننده بودند و هم وسيله نقليه ؛ يعني مي توانستند با غلتاندن از گاري به اسكله يا از واگن به مغازه آنها را به راحتي حمل كنند.
در سال های بعد از اختراع ماشين دوخت در سال 1846، از گوني ها براي بسته بندي محصولات فله اي مانند آرد، شكر و علوفه و...استفاده شد كه مورد استقبال قرار گرفت.
به مرور از بسته بندي چوبي(جعبه ها و بشكه هاي چوبي) به بسته بندي اليافي تغيير مهم ديگر در طول نيمه اول قرن بيستم بود.
كاغذ كارتن در سال 1950 تولید شد و گوني ها از سال 1900 جانشین نوع چوبي شد و به مرور صنعت دريافت كه مي توان با استفاده از كاغذهاي بسته بندي سبكتر ؛ارزانتر ، هزينه های حمل و نقل و بسته بندی را کم کرد .
اين گرايش با پذيرش بسته بندي كارتني توسط خطوط راه آهن و جاده اي تشويق شد. راه آهن، شيوه جا به جایی غالب در آن عصر، استفاده از تخته هاي فيبري سفت و بسته بندي كارتني را براي بسياري از انواع محصولات در سال 1914 رسمی كرد.
پيش از آنكه پالت پلاستیکی به عنوان يك عامل اصلي در حمل و نقل درآيد از آن براي محافظت بيشتر از بسته بندي هاي كارتني و واحد واحد كردن آنها استفاده مي شد.
پالت پلاستیکی با محافظت از اين نوع بسته بندي كمك كرد تا در مسيرهاي تجاري قبلي كه امكان صدمه ديدن بسته بندي هاي كارتني وجود داشت بتوان از آنها استفاده كرد كه اين امر، منجر به رواج پالت پلاستیکی شد.




خرید و فروش پالتهای پلاستیکی به چه صورت میباشد؟

 

خیلی از شرکتها هستند که روزانه بیشتر از 400 عدد پالت پلاستیکی برای ارسال محصولات خود در کارخانه نیاز دارند که تهیه کردن و خریدن آن بسیار مشکل می باشد. بیشتر خریداران پالت پلاستیکی و فروشندگان پالت پلاستیکی  دست دوم روزانه در وب سایت های گوناگون در حال جستجو میباشند که بتوانند محصول مورد نظر خود را پیدا کرده  و با قیمت مناسب تری خریداری کرده و یا بتوانند پالتهای پلاستیکی دست دوم خود را با قیمت مناسب به فروش برسانند.اما ایا شرکتها میتوانند این حجم پالت پلاستیکی خریداری کنند و یا بفروشند؟ شرکت توسعه پلیمر پاسارگاد اقداماتی به عمل اورده که تمام شرکتهایی که تمایل به فروش پالتهای پلاستیکی دست دوم دارند شماره تماس و ادرس خود را به شرکت توسعه پلیمر پاسارگاد اعلام کرده تا ما بتوانیم با آنها ارتباط مستقیم  که تمایل به خرید پالت پلاستیکی و یا فروش پالت پلاستیکی دست دوم در ابعاد مختلف را دارند یک پل ارتباطی بین شرکتها باشیم .


پالت پلاستیکی

پالت های کاغذی اکثرا برای بارهای سبک مورد استفاده قرارمی گیرند امّا پالتهای کاغذی به طور گسترده ای برای انتقال بارها در برابر با  پالت چوب ، مورد استفاده قرارمی گیرند. پالت های چوبی همچنین در هنگامی که بازیابی و استفاده آسان آن مهم تلقی شود، مورد استفاده قرار می گیرند.


پالت پلاستیکی

پالت های کاغذی اکثرا برای بارهای سبک مورد استفاده قرارمی گیرند امّا پالتهای کاغذی به طور گسترده ای برای انتقال بارها در برابر با  پالت چوب ، مورد استفاده قرارمی گیرند. پالت های چوبی همچنین در هنگامی که بازیابی و استفاده آسان آن مهم تلقی شود، مورد استفاده قرار می گیرند.

پالت پلاستیکی اکثرا از قوطی های نوشیدنی های قابل بازیافت تولید می شوند . این پالت پلاستیکی ها معمولاً بسیار مقاوم هستند و برای بیش از صدها سفر مقاومت دارند و درمعرض هوا، پوسیدگی، موادشیمیایی و پوسیدگی مقاوم هستند. آنها اکثرا بر روی هم تلمبارمی شوند.


 

امروزه شرکتها برای بهینه مصرف کردن هزینه به جای خرید پالت فلزی ، در انبارهای خود از پالت پلاستیکی استفاده میکنند. پالت های پلاستیکی که از جنس پلاستیک با الیاژهای گوناگون است برای استفاده در انبارها مناسب میباشد و خصوصیات خواص خود را دارد . پالت های پلاستیکی زنگ نمیزنند و این ویژگی های پالت پلاستیکی را به بهترین ابزار در راستای استفاده شرکتهایی نموده که در مجموعه محصولات بهداشتی میباشند.

 


پالت پلاستیکی

پالتهای ارزان از چوب های نرم درست شده است و اکثرا به عنوان وسایل مصرفی در  پایان مدت زمانی مشخص دور ریخته می شود.  این پالت ها از نوع پالتهای استیرینگر ولی ساده تر هستند و  از دو سمت قابل حمل می باشند.  پالتهای بلاکی سخت و پالت پلاستیکی از هر چهار  طرف قابل جابه جایی می باشند. این پالتها بر اساس رنگی که دارند و میزان وزنی که می توانند جا به جا کنند رنگ بندی می شوند.

پالت پلاستیکی امروزه معمولا از جنش  HDPE  و یا بازیافت PET   درست شده اند.  این پالتها معمولا مقاوم هستند و برای مدت طولانی کار می کنند.


 

شرکت توسعه پلیمر پاسارگاد

ارائه کننده پالت پلاستیکی نو و دست دوم یکی از شرکت های ارائه کننده ی برتر در این زمینه می باشد که در سطح کشور در حال فعالیت می باشد.


 

پالت پلاستیکی چیست؟

در حال حاضر شرکتها برای صرفه جویی در هزینه ، در انبارهای خود به جای خرید پالت فلزی از پالت پلاستیکی استفاده میکنند. پالت های پلاستیکی که از جنس پلاستیک با الیاژهای مختلف است که  مناسب برای استفاده در انبارها میباشد و ویژگی های خواص خود را دارد . پالت های پلاستیکی زنگ نمیزنند و این ویژگی پالت پلاستیکی را به بهترین ابزار جهت استفاده شرکتهایی نموده که در مجموعه محصولات بهداشتی میباشند.

لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید پالت پلاستیکی٬ با تلفن 44273743-021 تماس حاصل نمایید