​​ آدرس: تهران- بلوار اشرفی اصفهانی- بالاتر از بلوار مرزداران - برج زمرد

تفاوت پالت پلاستیکی چوبی و پلاستیکی چیست؟

امروز از پالت های پلاستیکی و چوبی برای حمل و نقل آسان تر استفاده می ‌کنند. شما با استفاده از انواع پالت های پلاستیکی و چوبی می توانید محصولات را بدون هیچ آسیبی به مقصد برسانید. تفاوت پالت پلاستیکی چوبی و پلاستیکی را باید به خوبی بشناسید تا بتوانید بهترین مدل پالت ها را خریداری نمایید. در گذشته تنها از پالت هایی که چوبی بودند استفاده می کردند. پالت های چوبی به طور معمول دارای یک تخته در قسمت پایین و یک تخته در قسمت بالا هستند. الوار های متفاوتی را برای تولید پالت های چوبی به کار می‌ گرفتند. امروزه از مدل های گوناگون پالت های پلاستیکی چوبی و پلاستیکی استفاده می نمایند.

شناخت تفاوت پالت پلاستیکی چوبی و پلاستیکی

 برخی از مهمترین مواردی که در مورد تفاوت پالت پلاستیکی چوبی و پلاستیکی باید بدانید عبارت است از :

1. نحوه بازیافت و تعمیر پالت ها

یکی از مهمترین نکاتی که در مورد تفاوت پالت های پلاستیکی چوبی و پلاستیکی باید به آن دقت داشته باشیم نحوه بازیافت آنها است. پالت های چوبی به راحتی تعمیر می شوند و قابلیت بازیافت دارند. شما برای تعمیر هر یک از انواع پالت های چوبی هزینه زیادی را پرداخت نخواهید کرد. پالت هایی که چوبی هستند وزن بیشتری را تحمل می نمایند. اما باید بدانید که در برابر رطوبت پالت های چوبی پلاستیکی مقاومت زیادی ندارند. بست هایی در پالت های چوبی به کار گرفته شده اند امکان دارد به محصولات آسیب وارد کنند. پالت های پلاستیکی نسبت به پالت های پلاستیکی چوبی مقاوم تر هستند و طول عمر بیشتری دارند. البته باید بدانید که پالت های پلاستیکی نسبت به مدل های پلاستیکی چوبی گران تر می باشند. شما به‌راحتی نمی‌ توانید پالت پلاستیکی را تعمیر کنید و این مسئله شاید به عنوان مزیت پالت شناخته نشود. پالت هایی که پلاستیکی هستند نسبت به پالت های پلاستیکی چوبی مقاومت کمتری دارند.

2. استفاده متفاوت از پالت ها در صنایع گوناگون

 یکی از دیگر نکاتی که در مورد تفاوت پالت های پلاستیکی چوبی و پلاستیکی اهمیت دارد نوع صنعت شما می باشد. صنایعی که در محیط بسته هستند به طور معمول با استفاده از پالت های پلاستیکی، جابجایی محصولات را انجام می دهند. این نمونه پالت ها به راحتی برگردانده خواهند شد. به همین دلیل صنایع مربوط به لبنیات و نوشیدنی، دارویی و ... از پالت های پلاستیکی جهت صرفه جویی در هزینه های خود استفاده خواهند کرد.

3. تفاوت پالت پلاستیکی چوبی و پلاستیکی از نظر وزن

یکی از مهمترین نکاتی که در مورد تفاوت پالت پلاستیکی چوبی و پلاستیکی اهمیت دارد وزنی است که آنها تحمل می‌ کنند.  شما برای خرید انواع پالت ها باید وزن محصولاتی که می خواهید روی پالت ها قرار دهید را در نظر بگیرید. از آنجایی که پالت های پلاستیکی دارای قدرت زیادی نیستند نمی توانند وزن زیادی از محصولات را تحمل کنند. برای انواع محموله هایی که وزن سبک دارند باید از پالت های پلاستیکی استفاده نماییم. پالت های چوبی پلاستیکی از جمله پالت هایی هستند که محموله های سنگین را به راحتی جابجا می کنند.

4. تفاوت پالت ها از نظر تاثیرات زیست محیطی

 تاثیرات زیست محیطی یکی دیگر از نکاتی می باشد که در مورد تفاوت پالت های پلاستیکی چوبی و پلاستیکی باید به آن اشاره کنیم.  پالت های پلاستیکی نسبت به مدل های چوبی پلاستیکی ماندگاری بیشتری دارند. اما باید بدانید که اگر پالت های پلاستیکی دچار آسیب شوند به راحتی تعمیر نمی‌ گردند. پالت های پلاستیکی را از نفت می سازند و جهت بازیافت، باید آنها را ذوب کنند. اما پالت های چوبی پلاستیکی از منابع طبیعی تولید می‌ شوند و به راحتی می توانید آن ها را بازیافت و تعمیر کنید.

4.5/5 (2 رای)
ارسال نظر
verification

تماس با ما

تیسا پلاستیک

شرکت تیسا پلاستیک متخصص تولید و فروش پالت پلاستیکی در ایران می باشد. پالت های پلاستیکی این شرکت با مواد پلی اتیلن سنگین تولید می شوند که این امر باعث استحکام بیشتر پالت ها می باشد. همچنین این پالت ها به راحتی قابل شستشو می باشند.