​​ آدرس: تهران- بلوار اشرفی اصفهانی- بالاتر از بلوار مرزداران - برج زمرد

نکات مهمی در چیدمان و بسته بندی پالت ها وجود دارد که اطلاع از هرکدام آن ها در استفاده از پالت های پلاستیکی بسیار مهم است. نکته قابل توجه در قرار دادن کالا ها بر روی پالت های پلاستیکی این است که از فضای پالت ها استفاده مناسب شود. همچنین باید توجه داشت که مقاومت پالت ها را در چیدمان کالا در نظر بگیریم تا سقوط نکند.

برای انجام یک چیدمان مقاوم و صحیح بر روی پالت های پلاستیکی باید اطلاعات دقیق و کافی ای از ابعاد و اندازه پالت پلاستیکی، میزان قدرت تحمل بار در پالت ها، ابعاد و اندازه کارتن ها را داشته باشیم.

انواع روش های چیدمان کالا بر روی پالت پلاستیکی

  • روش بلوکی
  • روش ردیفی

نحوه چیدمان پالت های پلاستیکی

نکته مهم دیگر در نگهداری کالاها به وسیله پالت های پلاستیکی، نحوه بسته بندی آن ها است که باید توجه ویژه ای به آن داشت.

انواع روش های بسته بندی پالت پلاستیکی

  • بسته بندی به روش فیلم شرینگ
  • بسته بندی به روش فیلم استرچ
  • بسته بندی به روش روکش فیلم استرچ

 

بسته بندی به روش فیلم شرینگ

فیلم شرینک از مواد پلی اتیلن سنگین و سبک به صورت چند لایه تشکیل شده است. این روش بسته بندی در ابعاد بزرگ و به وسیله دستگاه های شرینک پک انجام می شود اما در ابعاد کوچک به وسیله دستگاه های شیرینک دستی انجام می گردد.

بسته بندی به روش فیلم استرچ

این نوع بسته بندی در صنایع بزرگ و بوسیله دستگاه پالت پیچ انجام می شود. همچنین از این نوع بسته بندی در صنایع کوچک نیز استفاده می شود که به صورت دستی می باشد. خاصیت کششی ای که در فیلم استرچ است موجب می شود که قطعات بر روی پالت پلاستیکی به صورت کامل تثبیت گردد.

 

بسته بندی به روش روکش فیلم استرچ

این روش از بسته بندی دارای سرعت، عدم نیاز به حرارت دهی، سازگاری با محیط زیست و استحکام بالایی است که موجب علاقه صنایع به آن شده است. از این روش در صنایع بزرگ به وسیله دستگاه های مخصوص و در صنایع کوچک با روش دستی قابل انجام است.

چیدمان پالت پلاستیکی

4.2/5 (5 رای)
ارسال نظر
verification

تماس با ما

تیسا پلاستیک

شرکت تیسا پلاستیک متخصص تولید و فروش پالت پلاستیکی در ایران می باشد. پالت های پلاستیکی این شرکت با مواد پلی اتیلن سنگین تولید می شوند که این امر باعث استحکام بیشتر پالت ها می باشد. همچنین این پالت ها به راحتی قابل شستشو می باشند.