​​ آدرس: تهران- بلوار اشرفی اصفهانی- بالاتر از بلوار مرزداران - برج زمرد

پالت پلاستیکی بهداشتی، از لوازمی است که برای جابه‌جایی کالا و وسایل توسط لیفتراک یا جک‌های دستی بسیار مفید است. کار را برای اشخاص راحت‌تر می‌کند. البته مدل‌های مختلفی برای پالت‌ها وجود دارد، مثلاً پالت‌های فلزی، چوبی که در انبارها و سوله‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند. اما اغلب افراد با این مورد مشکل دارند که نمی‌دانند کدام مدل از انواع پالت برای آنها مناسب‌تر است.

در این مقاله ما به بررسی کامل این نوع خواهیم پرداخت تا در صورت وجود هرگونه سؤالی بتوانید به پاسخ درست و منطقی برسید. پس لطفاً تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

پالت پلاستیکی بهداشتی چیست؟

پالت پلاستیکی بهداشتی از نمونه‌های جدید پالت‌هایی است که امروزه برای استفاده طراحی و ساخته شده‌اند. باتوجه‌به نیازی که دارید، می‌توانید پالت‌های مختلفی با ابعاد و جنس مورد نظر خودتان تهیه کنید. دلیل اصلی استفاده از پالت این است که اجناس شما از رطوبت و آسیب‌های مختلف در امان بمانند. در گذشته بیشتر پالت‌ها چوبی یا فلزی بودند که باید گفت فلز در هر صورتی پس از گذشت مدتی دچار زنگ می‌شد و از نظر بهداشتی اصلا مناسب نبود. همچنین وزن نسبتاً بالایی در مقایسه با جنس پلاستیکی داشتند.

این یکی از مزیت‌هایی است که باعث می‌شود اشخاص بیشتر تمایل به استفاده از پالت‌های پلاستیکی داشته باشند. این پالت‌ها بسیار راحت‌تر جابه‌جا می‌شوند و دارای حفره‌هایی هستند که به‌راحتی روی شاخک‌های لیفتراک‌ها قرار می‌گیرند. این سادگی کار به هنگام استفاده از پالت باعث سرعت بخشیده شدن به روند جابه‌جایی حین کار می‌شود.

ویژگی های پالت های پلاستیکی بهداشتی

وزن سبک پالت پلاستیکی بهداشتی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین ویژگی‌هایی است که باعث استقبال افراد زیادی از این مدل پالت‌ها شده است. به دلیل وزن سبکی که این مدل پالت‌ها در مقایسه با موارد چوبی و فلزی دارند باعث می‌شود که کار با سرعت بیشتری پیش برود. همچنین مدت کمتری درگیر جابه‌جایی کالاها باشید.

شاید فکر کنید وزن کمتر این پالت‌ها باعث می‌شود قدرت تحمل آنها پایین‌تر بیاید، باید بگوییم که پلاستیک فشرده‌ای که در پالت‌های پلاستیکی مورد استفاده قرار می‌گیرد، بسیار تحمل وزن بالایی دارد و می‌توانید با خیال راحت و به‌راحتی کالاهایتان را روی آنها قرار دهید و جابه‌جا کنید.

اگر در محیطی کار می‌کنید که با مواد شیمیایی سروکار دارید باید بگوییم که همین نمونه پلاستیکی بهترین گزینه برای انتخاب پالت مناسب است. زیرا پلاستیک‌هایی که در آنها استفاده شده است به‌هیچ‌عنوان با مواد شیمیایی واکنشی نخواهد داد. این در حالی است که اغلب پالت‌های فلزی به‌سرعت با مواد شیمیایی واکنش می‌دهند و مشکلاتی را با خود برایتان به همراه خواهد داشت.

کاربرد پالت های پلاستیکی

در مکان‌های مختلف از پالت پلاستیکی بهداشتی می‌توانید استفاده کنید. در انبارهای صنایع غذایی نمی‌توانید از هر مدل پالتی استفاده کنید. زیرا پالت‌های چوبی معمولاً بعد از گذشت مدتی دچار حمله جانوران و حشرات خواهند شد. همچنین پالت‌های با جنس فلزی نیز برای کار در صنایع غذایی مناسب نیستند. بهترین گزینه برای استفاده پالت‌های پلاستیکی است که به‌ راحتی استریلیزه و تمیز می‌شوند.

می‌توانید از این پالت‌های پلاستیکی در انبارها، سردخانه‌ها، صنایع آرایشی و بهداشتی، اسکله‌ها و محل‌های بارگیری و غیره استفاده کنید. برای خرید نمونه های با کیفیت پالتها می توانید از سایت https://tppcompany.com  استفاده کنید و خرید مطمئنی را داشته باشید.

جمع بندی

پالت پلاستیکی بهداشتی، از پرکاربردترین ابزارها در جابه‌جایی کالاهای سنگین موجود در سردخانه‌ها و انبارها است. دلیل استفاده از این مدل پالت‌ها وزن سبک و تحمل بالای آنها در هنگام جابه‌جایی است.

4.5/5 (4 رای)
ارسال نظر
verification

تماس با ما

تیسا پلاستیک

شرکت تیسا پلاستیک متخصص تولید و فروش پالت پلاستیکی در ایران می باشد. پالت های پلاستیکی این شرکت با مواد پلی اتیلن سنگین تولید می شوند که این امر باعث استحکام بیشتر پالت ها می باشد. همچنین این پالت ها به راحتی قابل شستشو می باشند.