​​ آدرس: تهران- بلوار اشرفی اصفهانی- بالاتر از بلوار مرزداران - برج زمرد

پالت پلاستیکی چیست؟

در حال حاضر شرکتها برای صرفه جویی در هزینه، در انبارهای خود از پالت پلاستیکی استفاده می کنند. پالت های پلاستیکی که از جنس پلاستیک با آلیاژهای مختلف است که مناسب برای استفاده در انبارها می باشد و ویژگی ها و خواص خود را دارد. پالت پلاستیکی امروزه معمولا از جنش  HDPE و یا بازیافت PET درست شده اند. این پالتها معمولا مقاوم هستند و برای مدت طولانی کار می کنند. تیسا پلاستیک یکی از تولید و فروشندگان پالت پلاستیکی نو و دست دوم بوده و یکی از شرکت های برتر در این زمینه می باشد که در سطح کشور در حال فعالیت است.

شرح اجمالی توانمندی ها، محصولات و خدمات تیسا پلاستیک خدمتتان ارائه می گردد:

  • فروش انواع مواد اولیه پلیمری (وارداتی و صادراتی)
  • فروش انواع پالت پلاستیکی و سایر محصولات پلاستیکی
  • ارائه مشاوره مهندسی در استفاده از محصولات پلاستیکی و خدمات ما
  • همکاری در واردات و صادرات کلیه کالا های مجاز
پالت پلاستیکی کد 1313
ابعاد: 15*110*130
پالت پلاستیکی کد 1313
پالت پلاستیکی کد 1010
ابعاد: 15*110*110
پالت پلاستیکی کد 1010
پالت پلاستیکی کد 128
ابعاد: 15*80*120
پالت پلاستیکی کد 128
پالت پلاستیکی کد 127
ابعاد: 15*110*130
پالت پلاستیکی کد 127
پالت پلاستیکی کد 126
ابعاد: 15*100*120
پالت پلاستیکی کد 126
پالت پلاستیکی کد 124
ابعاد: 15*100*120
پالت پلاستیکی کد 124
پالت پلاستیکی کد 121
ابعاد: 15.5*100*120
پالت پلاستیکی کد 121
پالت پلاستیکی کد 120
ابعاد: 14*100*120
پالت پلاستیکی کد 120
پالت پلاستیکی کد 119
ابعاد: 15*80*120
پالت پلاستیکی کد 119
پالت پلاستیکی کد 118
ابعاد: 17*80*120
پالت پلاستیکی کد 118
پالت پلاستیکی سردخانه کد 185
ابعاد: 14*100*120
پالت پلاستیکی سردخانه کد 185
پالت پلاستیکی سردخانه کد 175
ابعاد: 14*80*120
پالت پلاستیکی سردخانه کد 175
پالت پلاستیکی کد 125
ابعاد: 15*100*120
پالت پلاستیکی کد 125
پالت پلاستیکی فوق مستحکم
ابعاد: 15*100*120
پالت پلاستیکی فوق مستحکم
پالت پلاستیکی مستحکم
ابعاد: 15*110*130
پالت پلاستیکی مستحکم
پالت پلاستیکی سنگین و مسطح
ابعاد: 15*100*120
پالت پلاستیکی سنگین و مسطح
پالت پلاستیکی کد 117
ابعاد: 17*80*120
پالت پلاستیکی کد 117
پالت پلاستیکی کد 116
ابعاد: 19.5*35*55
پالت پلاستیکی کد 116
پالت پلاستیکی کد 115
ابعاد: 15*110*130
پالت پلاستیکی کد 115
پالت پلاستیکی کد 114
ابعاد: 15*110*130
پالت پلاستیکی کد 114
پالت پلاستیکی کد 113
ابعاد: 15*100*120
پالت پلاستیکی کد 113
پالت پلاستیکی کد 112
ابعاد: 15*100*120
پالت پلاستیکی کد 112
پالت پلاستیکی کد 111
ابعاد: 15*100*120
پالت پلاستیکی کد 111

کاربرد پالت پلاستیکی

این تخته ها در اصل نقش ویژه ای را در آسان کردن جابجایی این محصولات ایفا می کنند و از آسیب دیدن آنها نیز پیشگیری بعمل می آورند این تخته ها که دارای اشکال و سایزهای مختلفی هستند پالت نامیده می شوند. پالت یک ساختار چوبی یا پلاستیکی تخت (در موارد کمی نیز فلزی) برای جا به جایی است که می توان با آن انواع کالاها را در یک شکل ثابت در حالی که امکان بلند کردن از طریق هر ابزار بلند کننده سیاری است حمل کرد. کالاها روی پالت قرار می گیرند و بوسیله نوارهای پلاستیکی، فلزی یا ... مهار می شوند. اولین حضور پالت، در طول جنگ جهانی دوم و هنگامی که ارتش آمریکا محموله ها را بر روی پالتها قرار داد و باعث آسان شدن انتقال کالاها از انبارها، قطارها، هواپیماها و کشتی ها شده است. چون نیازی به هیچ گونه جابجایی کالا نبود (تخلیه و بارگیری مجدد کالاها) نیروی کار کمتری مورد نیاز بود و زمان بارگیری کاهش یافت. در اصل پالت به نوعی مرحله اول از حرکت به سمت کانتینری شدن است و به همان طریق به آسانی حمل و نقل کمک می کند. از سال 1940 پالت یکی از وسیله های اساسی در جا به جایی مدرن کالاها شد شاید هنوز بازنشستگانی که چند دهه قبل از کار بازنشسته شده اند حضور اولیه پالت را به یاد داشته باشند.
هنوز زمانی که سیستم های اتوماتیک انتقال کالا و وسایل مدرن دچار مشکل می شوند به ناچار مجبور به استفاده از ابزارهای قدیمی چون گاری ها و بلند کننده های دستی می شویم آن هنگام است که به مزایا و کمک پالت در زمینه حمل و نقل کاملاً واقف می شویم پالت از 105 سال پیش وارد کار شد و امتیاز و مزایای برجسته آن در طول جنگ جهانی دوم شناخته شد. اگر چه قبل از شکل گیری پالت و کاربردی شدن آن راه های دیگر واحد سازی وجود داشت اما رابطه پالت با لیفتراک منجر به تأثیر عمیق بر انتقال کالاها شد. توسعه پالت به شکل روز افزون تا به حال مرهون معرفی و توسعه لیفتراک است که از اواخر قرن 19 آغاز شد، در حالی که صنعت یکپارچه سازی در طول سالهای 1920 تا 1930 آغاز شد.
در طول زمان رکود بزرگ به علت بیکاری، کمبود سرمایه و علل دیگر توسعه پالت پلاستیکی در اولویت نبود اما ورود آمریکا به جنگ جهانی دوم، نیاز به انتقال زیاد مواد شرایط مزبور را تغییر داد. استفاده از پالت پلاستیکی به دلیل این مزیت که ارتش آمریکا قادر به انجام کارهای بیشتر با زحمت کمتر می شد رواج یافت. کالاهای بارگیری شده با پالت پلاستیکی (پالتی شده) نیاز به نیروی کار کمتری برای انتقال داشت و سربازان بیشتری می توانستند به انجام امور نظامی بپردازند، همچنین امکان انبار بیشتر و استفاده بهتر از فضا را به وجود می آورد. بعد از پایان جنگ مزایای پالت پلاستیکی در سطح جهانی مطرح شد.

اندازه پیشنهادی پالت پلاستیکی

رایج ترین اندازه پالت طبق استاندارد ایزو 12×120×100 سانتیمتر (اندکی کمتر از 5×48×40 اینچ) و وزن پالت خالی 15 الی 21 کیلوگرم است. اکثر پالتها به راحتی می توانند تا 1000 کیلوگرم را تحمل کنند. نفوذ تدریجی کانتینر در صنعت حمل و نقل کالاها استفاده از پالت های پلاستیکی را تا حدودی کمتر و اهمیت آنها را کم رنگ تر کرده است. هر چند برای بارگیری کالاها در هر کانتینر معمولا پالت نقش مهمی ایفا می کند. پالت های استاندارد ایزو، به راحتی درون کانتینرهای استاندارد ایزو و کانتینرها هم درون کشتی های کانتینری، قطارها و کامیونها جا می گیرند. در اروپا پالت استاندارد EUR بیشتر استفاده می شود که دارای ابعاد 12×120×80 سانتی متر است.
این نوع پالت کلا برای خرده فروشی مورد استفاده قرار می گیرد اندازه آن بوسیله ابعاد داخلی کامیون هایی که فرآیند تحویل محموله ها را به خرده فروشان انجام می دهند، مشخص می شود. ارزان ترین پالتها از چوب ساخته می شوند و بیشتراز لحاظ مصرف پذیری مورد توجه قرار گرفته تا بعد از استفاده همراه با دیگر مواد بکار رفته برای بسته بندی بعد از رسیدن به مقصد به عنوان زباله از چرخه خارج شوند.
این پالتها دارای ساختار بسیار ساده ای هستند و معمولا تنها می توان از دو سمت آنها را بلند کرده یا مهار کرد. پالتهای پلاستیکی و فلزی را می توان از هر چهار طرف مهار کرد. این پالت های گران تر معمولا نیاز به یک سپرده یا ودیعه دارند و اکثرا برای فرستنده بازگردانده شده یا فروخته می شوند. یکی از مهمترین محاسن پالتها راه های مختلفی است که می توان آنها را منتقل کرد. می توان پالت ها را از طریق لیفتراک هایی با سایزهایی مختلف و یا بوسیله کشنده های دستی که نیاز کمی به نیروی ماهیچه ای دارند منتقل کرد.

اندازه استاندارد 120×100 سانتیمتر برای حمل سریع کالاها پیشنهاد می شود این پالت چهار طرفه طبق ایزو 6780 است.

این پالت های پلاستیکی به دلایل زیر مورد استفاده قرار می گیرند:

سازگاری با کانتینرهای استاندارد مورد استفاده در دریا و اکثر کامیونها.
اندازه غالب در آسیا (چین، هنگ کنگ، تایلند، مالزی، اندونزی، فیلیپین و سنگاپور)
تایید شده بوسیله ECR آسیا
تطابق استاندارد بین المللی – ایزو 6780
داشتن عرض متناسب و مناسب برای چیدمان

مزایای استاندارد سازی پالت پلاستیکی

استاندارد سازی پالت پلاستیکی زمینه را برای تغییر پالت فراهم می کند. در یک سناریوی ایده آل، کالاها می توانند از تولید کننده، به واسطه توزیع کنندگان به مغازه خرده فروشی بر روی همان پالت منتقل شوند. با از بین بردن نیاز برای حمل دستی کالا به پالت پلاستیکی دیگر، بهره وری و کارایی بهبود می یابد علاوه براین کاهش در نیروی کار و انتقال کالا باعث کاهش هزینه حمل و نقل و تحویل می شود. استاندارد سازی اندازه پالتها به نوبه خود امکان استاندارد سازی برای سازندگان و طراحی انبارها را ممکن خواهد ساخت که در نتیجه امکان استفاده اقتصادی تر از فضا را ممکن می سازد.

از دیگر مزایای این پالتها می توان به موارد زیر اشاره کرد :

کاهش در حمل و نقل چندگانه
کاهش ضررهای ناشی از صدمات کالاها بوسیله حداقل سازی حمل و نقل دستی
کاهش در تعداد سفرهای حمل و نقلی
حداقل سازی ضایعات پالتها
از بین رفتن نیاز به ذخیره پالتها
کاهش زمان تخلیه برای عرضه کنندگان
کاهش در هزینه های ذخیره سازی انبارها

نقش پالت در بسته بندی و حمل و نقل کالا

اگرچه استفاده از پالت پلاستیکی به عنوان بخش مهمی از صنعت جابه جایی به شکل جهانی از 50 سال قبل مطرح شده اما انتقال کالاها خود به اندازه تجارت قدمت دارد. استفاده از بسته بندی بعد از انقلاب صنعتی شکل گرفت. تخته های کفی و پالت پلاستیکی به آرامی در دهه های اولیه قرن بیستم به صنعت معرفی شدند. جعبه های چوبی، بشکه ها و چلیک های کوچک بیشتر برای یکپارچه سازی و واحد سازی، محافظت، انبار و انتقال محموله ها استفاده می شد. بشکه ها مزیت خاصی داشتند هم حمل کننده بودند و هم وسیله نقلیه؛ یعنی می توانستند با غلتاندن از گاری به اسکله یا از واگن به مغازه آنها را به را حتی حمل کنند. در سال های بعد از اختراع ماشین دوخت در سال 1846، از گونی ها برای بسته بندی محصولات فله ای مانند آرد، شکر و علوفه و ... استفاده شد که مورد استقبال قرار گرفت.

به مرور از بسته بندی چوبی (جعبه ها و بشکه های چوبی) به بسته بندی الیافی تغییر مهم دیگر در طول نیمه اول قرن بیستم بود. کاغذ کارتن در سال 1950 تولید شد و گونی ها از سال 1900 جانشین نوع چوبی شد و به مرور صنعت دریافت که می توان با استفاده از کاغذهای بسته بندی سبکتر؛ ارزانتر، هزینه های حمل و نقل و بسته بندی را کم کرد. این گرایش با پذیرش بسته بندی کارتنی توسط خطوط راه آهن و جاده ای تشویق شد. راه آهن، شیوه جا به جایی غالب در آن عصر، استفاده از تخته های فیبری سفت و بسته بندی کارتنی را برای بسیاری از انواع محصولات در سال 1914 رسمی کرد. پیش از آنکه پالت پلاستیکی به عنوان یک عامل اصلی در حمل و نقل درآید از آن برای محافظت بیشتر از بسته بندی های کارتنی و واحد واحد کردن آنها استفاده می شد. پالت پلاستیکی با محافظت از این نوع بسته بندی کمک کرد تا در مسیرهای تجاری قبلی که امکان صدمه دیدن بسته بندی های کارتنی وجود داشت بتوان از آنها استفاده کرد که این امر، منجر به رواج پالت پلاستیکی شد.

خرید و فروش پالتهای پلاستیکی به چه صورت می باشد؟

خیلی از شرکتها هستند که روزانه بیشتر از 400 عدد پالت پلاستیکی برای ارسال محصولات خود در کارخانه نیاز دارند که تهیه کردن و خریدن آن بسیار مشکل می باشد. بیشتر خریداران پالت پلاستیکی و فروشندگان پالت پلاستیکی دست دوم روزانه در وب سایت های گوناگون در حال جستجو میباشند که بتوانند محصول مورد نظر خود را پیدا کرده  و با قیمت مناسب تری خریداری کرده و یا بتوانند پالتهای پلاستیکی دست دوم خود را با قیمت مناسب به فروش برسانند. اما آیا شرکتها میتوانند این حجم پالت پلاستیکی خریداری کنند و یا بفروشند؟ شرکت تیسا پلاستیک اقداماتی به عمل آورده که تمام شرکتهایی که تمایل به فروش پالتهای پلاستیکی دست دوم دارند شماره تماس و ادرس خود را به شرکت تیسا پلاستیک اعلام کرده تا ما بتوانیم با آنها ارتباط مستقیم که تمایل به خرید پالت پلاستیکی و یا فروش پالت پلاستیکی دست دوم در ابعاد مختلف را دارند یک پل ارتباطی بین شرکتها باشیم .

انواع پالت های پلاستیکی

پالت های کاغذی اکثرا برای بارهای سبک مورد استفاده قرار می گیرند امّا پالتهای کاغذی به طور گسترده ای برای انتقال بارها در برابر با  پالت چوب، مورد استفاده قرارمی گیرند. پالت های چوبی همچنین در هنگامی که بازیابی و استفاده آسان آن مهم تلقی شود، مورد استفاده قرار می گیرند. پالت پلاستیکی اکثرا از قوطی های نوشیدنی های قابل بازیافت تولید می شوند. این پالت پلاستیکی ها معمولاً بسیار مقاوم هستند و برای بیش از صدها سفر مقاومت دارند و درمعرض هوا، پوسیدگی، موادشیمیایی و پوسیدگی مقاوم هستند. آنها اکثرا بر روی هم تلمبار می شوند.

امروزه شرکتها برای بهینه مصرف کردن هزینه به جای خرید پالت فلزی، در انبارهای خود از پالت پلاستیکی استفاده میکنند. پالت های پلاستیکی که از جنس پلاستیک با الیاژهای گوناگون است برای استفاده در انبارها مناسب می باشد و خصوصیات خواص خود را دارد. پالت های پلاستیکی زنگ نمیزنند و این ویژگی های پالت پلاستیکی را به بهترین ابزار در راستای استفاده شرکتهایی نموده که در مجموعه محصولات بهداشتی می باشند. پالتهای ارزان از چوب های نرم درست شده است و اکثرا به عنوان وسایل مصرفی در  پایان مدت زمانی مشخص دور ریخته می شود. این پالت ها از نوع پالتهای استیرینگر ولی ساده تر هستند و  از دو سمت قابل حمل می باشند. پالتهای بلاکی سخت و پالت پلاستیکی از هر چهار طرف قابل جابه جایی می باشند. این پالتها بر اساس رنگی که دارند و میزان وزنی که می توانند جا به جا کنند رنگ بندی می شوند.

3.9/5 (17 رای)
ارسال نظر
verification

تماس با ما

تیسا پلاستیک

شرکت تیسا پلاستیک متخصص تولید و فروش پالت پلاستیکی در ایران می باشد. پالت های پلاستیکی این شرکت با مواد پلی اتیلن سنگین تولید می شوند که این امر باعث استحکام بیشتر پالت ها می باشد. همچنین این پالت ها به راحتی قابل شستشو می باشند.